راهنمای رزرو بلیط هواپیما

فروش بلیط هواپیما در سامانه های اینترنتی


واقعیت آن است که امروزه رقابت موجود در ارائه انواع سرویسهای گردشگری به خصوص در زمینه رزرو بلیط هواپیما بسیار بالاست و بازارهای امروز با گستردگی و تنوع به مراتب بیشتری نسبت به گذشته روبروست. به همین دلیل است که بسیاری از مراکز ارائه دهنده خدمات سفر در تلاش هستند با ارائه راهکارهای نوین موجبات رشد و پیشرفته مجموعه خود را فراهم نمایند.فروش اینترنتی بلیط هواپیما

 

امکان رزرو بلیط هواپیما یکی از خدمات پایه ای است که توسط مجموعه های گردشگری ارائه می شود و چنانچه این رزرو به صورت آنلاین انجام پذیرد تاثیر چشمگیری در رشد آن مجموعه، افزایش مخاطبان و راحتی مسافران خواهد داشت. فروش بلیط هواپیما در سامانه های اینترنتی نیازمند به مراجعه حضوری مسافران نیست؛ آنها از هرجا که باشند فقط با در اختیار داشتن یک رایانه از نوع لپ تاپ یا تبلت و یا حتی گوشی های تلفن همراه (موبایل) و اتصال به اینترنت و در اختیار داشتن مشخصات یک کارت اعتباری با رمز دوم آن می توانند بلیط هواپیما مورد نظر خود را از سایت فروشنده، خریداری نمایند.

فروش بلیط هواپیما در سامانه های اینترنتی، صرفه جویی قابل توجهی در وقت مسافران می نماید و آنها را از امور طولانی و رفت و آمد تا یک مرکز تهیه بلیط بی نیاز می کند. امروزه سایتهای زیادی برای فروش بلیط هواپیما ایجاد شده اند اما رزرو بلیط هواپیما در سایت بلیط مارکت آنقدر آسان و لذت بخش است که حتی اگر بار اولتان باشد که آن را تجربه می کنید به راحتی از پس انجام آن برخواهید آمد. کلیه مراحل خرید بلیط هواپیما در سایت بلیط مارکت به صورت آنلاین بوده و در صورت بروز هرگونه سوال یا اشکال در مراحل خرید، کارشناسان پشتیبانی بلیط مارکت آماده پاسخگویی به شما خواهند بود. در ادامه به صورت خلاصه روال انجام این موضوع برای شما شرح داده می شود.


مقدمات خرید بلیط هواپیما


فرض کنید قصد مسافرت با هواپیما را دارید و بدین منظور تصمیم گرفته اید بلیط هواپیمای خود را به صورت آنلاین رزرو کنید. پیش از این اقدام، باید مطمئن باشید که مقدمات انجام آن را در اختیار دارید. مواردی که برای این موضوع به آن نیاز دارید به شرح ذیل است:

کارت بانکی با رمز دوم: برای هر خرید اینترنتی نیاز به کارت بانکی با رمز دوم است. چنانچه از رمز دوم کارت بانکی خود مطلع نیستید می توانید با مراجعه به نزدیکترین خودپرداز بانکی برای آن رمز دوم تعیین نمایید. هنگام رزرو بلیط هواپیما و پس از وارد نمودن مشخصات کارت برای خرید آن، نیاز به رمز دوم کارت بانکی است.

نشانی پست الکترونیکی یا ایمیل: پس از خرید بلیط هواپیما اطلاعات بلیط به پست الکترونیکی شما ارسال می شود بنابراین ضرورت دارد هنگام رزرو بلیط هواپیما ایمیل خود را وارد نمائید. ایمیل ارائه شده صرفا برای ارتباط با شما استفاده می شود و در صورتیکه فاقد آن هستید می توانید از آدرس ایمیل یکی از دوستان یا بستگان مورد اعتماد خود استفاده نمائید. نکته شایان توجه در این مورد که در سایت بلیط مارکت وجود دارد آن است که پس از رزرو بلیط هواپیما، علاوه بر آنکه بلیط به آدرس ایمیل شما ارسال می شود در هر زمان با مراجعه به پنل اختصاصی خود در سایت نیز می توانید بلیط های خریداری شده را مشاهده و دریافت نمائید.

گذرنامه: همانطور که می دانید و در قوانین سایت هم آمده است برای رزرو بلیط های خارجی، در اختیار داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار ضروری است. هنگام رزرو بلیط هواپیما در بلیط مارکت ، درج شماره و تاریخ انقضای گذرنامه هر یک از مسافران ضروری است. همچنین در این سفرها باید نام و نام خانوادگی خود را به صورت انگلیسی وارد نمائید که بهتر است منطبق با آنچه باشد که در گذرنامه شما درج شده است.


 

مراحل رزرو بلیط هواپیما


پس از آنکه مقدمات خرید بلیط هواپیما فراهم شد می توانید برای انجام آن اقدام نمائید. بدین منظور ابتدا وارد سایت بلیط مارکت شوید و به سادگی مراحل رزرو بلیط هواپیما را مطابق آنچه بیان می شود طی نمائید. پس از ورود به سایت مسیر بلیط هواپیمای که به آن نیاز دارید را با ذکر تاریخ پرواز و تعداد نفرات مسافرین خود وارد نمائید. در این مرحله باید بسته به نیاز خود، بلیط مورد نظر را در ساعتی که تمایل دارید انتخاب نمائید. هنگام انتخاب بلیط می توانید سایر شرایط آن از جمله نوع هواپیما، نام شرکت هواپیمایی، چارتر یا سیستمی بودن و ... را مشاهده و برای ساده تر شدن این انتخاب می توانید از فیلترهای سایت نیز استفاده نمائید. با بهره مندی از فیلترهای سایت می توانید تعیین نمائید بلیط ها در چه بازه قیمتی، چه زمانی و چه نوع هواپیمایی نمایش داده شود. همچنین پس از نمایش می توانید آنها را بر اساس قیمت یا بر اساس زمان پرواز مرتب نمائید. همه این امکانات شما را در انتخاب و رزرو بهتر بلیط هواپیما یاری می نماید و مراحل آن را برای شما ساده می کند. پس از آنکه بلیط مورد نظر خود را پیدا نمودید بر روی دکمه خرید کلیک کرده تا وارد مرحله بعدی از رزرو بلیط هواپیما شوید.

در این مرحله بلیط مارکت از شما درخواست ورود تعداد مسافرین، به تفکیک مقاطع مختلف سنی می نماید و پس از آن به مرحله بعدی در رزرو بلیط هواپیما وارد می شوید. در این مرحله باید مشخصات خریدار و مشخصات مسافرین مانند نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، کد ملی و مشخصات گذرنامه برای پروازهای خارجی وارد شود. این اطلاعات را به دقت وارد نمایید چراکه پس از خرید بلیط هواپیما تغییر این مشخصات به آسانی نخواهد بود. پس از ورود اطلاعات، آنها را تایید نموده تا وارد مرحله پرداخت الکترونیکی (درگاه بانکی) شوید. پس از عبور از این مرحله بلیط شما صادر می شود و لحظاتی بعد آن را در ایمیل خود دریافت خواهید نمود. همانطور که بیان شد، کلیه بلیط های خریداری شده در پنل مخصوص به شما هم موجود است و در هر زمان با مراجعه به آن می توانید کلیه بلیط های خریداری شده را مشاهده و دریافت نمایید.رزرو بلیط هواپیما

 

رزرو بلیط هواپیما چارتر

 

رزرو بلیط هواپیما چارتر نیز دقیقاً طی مراحل گفته شده، صورت می پذیرد. با این تفاوت که برای مشاهده بلیط های چارتر در صفحه مرورگر خود، می بایست پس از نمایش لیست نتایج آن را با فیلترهای تعبیه شده در سیستم محدود نمایید. برای این کار می توانید با انتخاب گزینه "چارتر" در فیلتر "نوع بلیط"، جستجوی خود را مدیریت و در زمان کمتری نسبت به رزرو بلیط هواپیما چارتر دلخواهتان اقدام نمایید.

لغو و کنسلی بلیط هواپیما

 

چنانچه پس از خرید بلیط هواپیما به هر علت نیاز به انصراف از سفر از خود داشتم چه اقدامی باید انجام دهم؟ آیا باید به جایی مراجعه کنم؟ چه مبلغی بابت کنسلی به من برگشت داده می شود؟ اینها و چند سوال دیگر از جمله ابهاماتی است که در شرایط انصراف از سفر به وجود می آید اما لازم به تاکید است که در صورت مواجه شدن با این شرایط، لازم نیست نگران هیچ موردی باشید!

پس از آنکه به هردلیلی نیاز به لغو بلیط هواپیمای خود داشتید کافیست با شماره های موجود در سایت بلیط مارکت تماس بگیرید. در این مرحله کارشناسان بلیط مارکت از شما درخواست می نمایند اطلاعاتی از بلیط تهیه شده خود مانند نام مسافر، شماره آن و ... را به شماره خاصی که در اختیار شما قرار می دهند، پیامک نمایید. همچنین در این پیامک، شماره کارت بانکی خود را نیز برای واریز وجه به آن ارسال خواهید نمود. پس از ارسال پیامک، مراحل لغو بلیط رزرو شده آغاز می شود و بسته به نوع بلیط مبلغی از آن کسر شده و مابقی آن حداکثر در مدت 72 ساعت به شماره کارت بانکی شما برگشت داده می شود. مبلغ کسر شده از بلیط که در واقع جریمه کنسلی آن است بستگی به نوع بلیط چارتری و سیستمی و با توجه به چارتر کننده ها و شرکت های هواپیمایی مختلف متفاوت است. مبلغی که چارتر کننده یا شرکت هواپیمایی بابت لغو بلیط هواپیما برمی گرداند عیناً به حساب خریدار بلیط برگشت داده می شود و هزینه ای از آن برای کنسلی کم  نمی شود. در این مرحله نیز در صورت مواجه شدن با هرگونه سوال یا ابهام، کارشناسان بلیط مارکت در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به شما هستند.


 

 

برچسب ها {{item.name}}
;