خدمات CIP فرودگاه امام خمینی

خدمات CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


فرودگاه بین المللی امام خمینی یکی از فرودگاه های مهم کشور است که برای رفاه حال مسافران خود به ارائه خدمات CIP به مسافرانش اقدام کرده است. 
 

سالن CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


CIP Lounge یا سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام مجهزترین سالن تشریفات اختصاصی کشور است که در زمینی به مساحت 7 هزار متر مربع و3 طبقه توسط شرکت سرمایه گذار ایرانیان فن آور پارس مورد بهره برداری قرار گرفته است. این سالن برای مسافرانی که می خواهند لحظات قبل و بعد پرواز خود را در آرامش بگذرانند، امکاناتی عالی فراهم می کند. بدون اینکه افراد مجبور به ایستاد در صف های طولانی انتظار برای چمدان یا دریافت کارت پرواز باشند.


جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی

 

خدمات CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


خدماتی که در سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی عرضه می شود را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:
 

• خدمات مسافرتی


خدمات مسافرتی شامل تمام خدماتی می شود که این جایگاه در حوزه مسافرت های هوایی به مسافران خود ارائه می دهد. این خدمات عبارتند از:
 

انتقال مسافرین جایگاه به پای پلکان هواپیما


کارمند عملیات پرواز مسافرانی را که نام آنها توسط واحد پذیرش در لیست مسافران ثبت شده است به جایگاه منتقل می کند. وی همچنین موظف خواهد بود در صورت بروز هر گونه مشکل مانند عدم شناسایی مسافر در پای پرواز به پیگیری و حل مشکل بپردازد. در مورد مسافران خروجی نیز این کار از طریق انتقال آنها به پای پلکان پرواز با خودروی تشریفات صورت می گیرد.

 

انجام امور گذرنامه


بدیهی است که مسافران ورودی یا خروجی باید گذر نامه های خود را به گیت هایی که در مبادی ورودی و خروجی تعبیه شده است، تحویل دهند. جایگاه اختصاصی برای مسافرانی که تا چک کامل پاسپورت های خود نیاز به استراحت دارندف فضای بسیار مناسبی را تدارک دیده است.
 

تشریفات گمرکی


در جایگاه تشریفات اختصاصی همچنین تمام امور گمرکی مانند بازرسی بار، پرداخت عوارض گمرکی و احیانا قبض انبار صورت می گیرد. گفتنی است که پرسنل عملیات جایگاه در تمام مراحل حضور دارند.

 


جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی
 

انجام امور ترافیکی


مسافرين خروجي پس از مراجعه به كانتر پذيرش جايگاه، بار، بليط، گذرنامه و مدارك لازم جهت خروج از كشور را تحويل كارمند عمليات داده و بعد از انجام امور ترافيكي، كارت پرواز، رسيد بار و مابقي مدارك خود را تحويل مي گيرند. تمام اور مذکور در این جایگاه با دقت هر چه بیشتر انجام می شود.
 

اخذ ویزا


در این جایگاه همچنین مراحل اخذ انواع ویزای فرودگاهی که مورد تأیید مراجع مسئول باشد با هماهنگی های از پیش صورت گرفته انجام می شود.
 

استقبال و مشایعت


در جایگاه تشریفات اختصاصی امکاناتی برای استقبال از مسافرین در لحظه ورود و نیز مشایعت آنها تا زمان سوار شدن به هواپیما توسط همراهان پیش بینی شده است.

 


جایگاه تشریفات اختصاصی امام خمینی
 

خدمات جانبی


علاوه بر امکاناتی که در بالا به آنها اشاره شد، مسافران می توانند از خدمات رفاهی این سالن ها نیز بهره مند شوند. برای نمونه می توان به خدمات زیر اشاره کرد:

• كافی شاپ لوكس و سرو انواع نوشيدني گرم و سرد، انواع شيريني، سالاد و دسر جهت مسافرين CIP
• امكان استفاده از ميز اُردور جهت مسافرين، مستقبلين و مشايعت كنندگان
• استفاده و تردد گیتهای اختصاصی سپاه، پلیس، گمرک و پذیرش بار
• استفاده از فروشگاههای لوکس با برندهای خارجی و داخلی معتبر
• استفاده از اینترنت وایرلس و اتاق مخصوص کامپیوتر و اینترنت
• باجه بانک اختصاصی به منظور انجام امور بانكی اعم از ارزی (غیر از ارز مسافرتی) و ريالی مسافرين
• اتاق اختصاصی سیگار با تهویه استاندارد
• فروشگاه خشکبار، چرم، صنایع دستی و خاویار
• سالن کنفرانس و ملاقاتهای خصوصی جهت مذاکرات تجاری
• سوئیتهای ویژه برای اقامتهای موقت و استراحتهای کوتاه
• XBOX برای سرگرمی کودکان در ساعات انتظار


جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی

 

 

برچسب ها {{item.name}}
;